1. Tücskök és bogarak
Pár éve a munkahelyem volt egy egészségügyi kutatás, amelynek keretében allergiavizsgálatokat végeztek. Mikor véges-végre megjött az eredmény, egészen elképesztő tételek is szerepeltek benne.
A Húsok (!) kategóriában például házi tücsök, vándorsáska és lisztbogár is volt.
Oké, a lisztbogarat még esetleg értettem, mert belekerülhet a lisztbe. De a többivel jó esetben nemigen érintkezik az ember, minek azt nézni, hogy allergiásak vagyunk-e rá?
Aztán elolvastam az Indexen ezt a cikket (Mostantól fel kell tüntetni a csomagoláson, ha rovarból készült egy élelmiszer) és rögtön értelmet nyert az egész.
De mielőtt a cikk olvastán mindenki elkezdene örülni, hogy kormányunk megvéd minket az akaratlan rovarfogyasztástól, ne felejtsük el értelmezni a cikk utolsó bekezdésében lévő mondatot: "a szabályozás nem érinti az eddig az élelmiszeripar által széles körben használt, rovarból származó adalékanyagokat"
2. Állateledel
Nemrég írtam a házikedvencek tartásáról, ennek margójára ajánlanék még egy Qubit cikket: Majdnem hétszer környezetterhelőbb a konzerv és alutasakos állateledel, mint a száraz tápok
Rövid cikk, pár ijesztő statisztikai adattal - szóval továbbra is ajánlom megfontolásra, hogy állattartás helyett keressünk magunknak más hobbit.
3. Greenwashing
Szintén írtam a zöldmosásról egy régebbi lapszemlémben, ezzel kapcsolatban pedig a Másfélfok cikkét tudnám ajánlani, ahonnan a borítókép is származik, és ami megmagyarázza a képen szereplő feliratok jelentését.
Tankönyvi módon próbálnak átverni minket a zöldre mosást alkalmazó cégek. Ezekre érdemes figyelni
A Telex cikke pedig lerántja a leplet a 100 százalékig lebomló csomagolást illető hazugságról.
A 100 százalékban lebomló csomagolás hazugsága – a teljes rendszert áthatja a greenwashing