A Love Story zenejét nagyon sokan ismerik, de egyre kevesebben vannak azok, akik látták ezt a szomorú szerelmes filmet 1970-ből.
Pedig ha valaki bele akar szagolni az akkori milliőbe, látni akarja, milyen stílusú ruhákat hordtak az emberek, milyen épített és tárgyi környezet vette őket körbe a 60-as évek végén (mármint az USA-ban), milyen zenéket hallgattak, és milyen volt akkoriban a szépségideál, annak nagyon tudom ajánlani a megnézését. Mégha a történet pofonegyszerű is. Zanzásítva: a gazdag Oliver és a szegény családból származó Jenny szerelme, dacolása a társadalmi előítéletekkel, és szembenézése a halálos betegséggel és az elválással.
A másik film, szintén ebből az évből való, és szintén fiatalokról szól. Szerelem? Persze, pipa. De a háttér az, ami igazán érdekes: a diákok tiltakozása a vietnámi háború ellen. Az Eper és vér szintén korrajz és ugyanúgy bevetik a Nemzeti Gárdát a fiatalok ellen, mint a valóságban is ...
... amit A kenti diákok című filmben is láthatunk. Ez már csak 1981-ben készülhetett el, de szintén 1970-es eseményekről szól. S nem mellesleg ez az egyetlen film, aminek a megnézése után könnyes szemmel állt fel a bátyám, aki sosem volt szentimentális alkat.
Bónusz #napizene: a Love Story témája a 2Cellos előadásában