Esküvői kiállításokon és magán a Nagy napon is látható dekorációk kapcsán mindig elgondolkodom azon, mi alapján választanak a párok, mi befolyásolja a döntést az ár és a tetszik, nem tetszik triász gondolati körén kívül.
Sokakban már az elején kialakul az elképzelés, bújják a magazinokat, nézik az új trendeket. Mások megelégszenek a helyszín által biztosított dekorral, és nem csak a költségek miatt, hanem valószínű, hogy a már korábban látott összkép, vizuális megjelenés döntő szempont volt a helyszín választásában is. Vagy nem.
A helyszínválasztás mikéntje egy másik poszt témája, itt és most a dekoráció körüli döntéseket, döntési helyzeteket járjuk sorra.
Annál is inkább, mert nagyon keskeny a mezsgye az ízléses és a giccses között. És egyáltalán, foglalkoznunk kell-e az esküvői dekor kapcsán a giccs-csel?
Mit is jelent ez? Egy emelkedett érzelmű és hangulatú napon minden bizonnyal olyan díszítésre gondolunk, amely maga is emelkedett és pazar, semmiképpen sem unalmas, sokkal inkább harsány. A harsányságnak azonban veszélye is van, ha túlzásba visszük, de a visszafogottság sem jelent garanciát az eleganciára.
Az eklektika önmagában nem baj, a látszólag össze nem illő részletek kohézióját sok minden megteremtheti, azonban a koncepció hiánya ismét a giccs felé terel minket.
Vannak törvényszerűségek, amelyeket nem azért nem illik felrúgni, mert kőbe vannak vésve, hanem azért nem célszerű, mert a végeredményt tekintve nem beszélhetünk elégedett állapotról. Még ha lázadók is vagyunk, ne keverjünk olyan virágokat, amelyek nem illenek egymáshoz, ne akarjuk mi megmutatni, hogy a piros a lilával igen is működőképes párosítás, s sorolhatnánk még az egymás mellett nem működő elemeket.
Van egy kedvencem a pampafű! Közkedvelt, mutatós, jól lehet benne fotózkodni. Hogy elegáns lenne, semmiképp. Hova illik és hova nem, a helytől függ, de nyilván egy ingerszegény környezetben a pampafű még pozitív módon befolyásolhatja az összhatást. S ezzel elérkeztünk egy fontos kérdéshez, a harmónia megteremtéséhez. Hiába a pampafű, ha azt egy erdei környezetbe szeretnénk transzportálni, a disszonancia felülírja a jó ízlést. A látványban rejlő ellentmondások egyenesen a giccs irányába mutatnak.
Nem kell azonban biztonsági játékot sem játszani. Igenis fejezzük ki az egyéniségünket az esküvői dekorációban. Jó ha tudjuk, az önkifejezés igen drága mulatság, tehát ne gondoljuk, hogy ebben az esetben is mindent készen kapunk. Persze az sem baj, ha a kész termék és az egyéniségünk éppen fedésben van. Ez esetben szerencsések vagyunk. Azonban nem mindig találunk kész dolgokat és ha valóban szeretnénk megmutatni, hogy milyenek is vagyunk a nagy napunkon, akkor tervezzünk bátran és álmodjunk olyan dekort, amelyben nem csak mi, de a vendégeink is komfortosan érzik magukat!